Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. Hogwarts has fallen

6. 11. 2011

5.

 

Prohlášení bylo učiněno hned při snídani druhého dne. Po celý zbytek dne byli studenti zaměstnáni balením svých věcí, kontaktováním rodiny a loučením se s přáteli. Kdo ví, kdy se v téhle nejisté době znovu setkají. Stejně tak i zaměstnanci a domácí skřítci byli velmi zaneprázdněni balením svých osobních věcí, portrétů a důležitých artefaktů, které byly ukryté v tajných komnatách po celém zámku.

Dveře od Sovince byly zapečetěny, tak že už se tam nikdo nedostal, ale sovy tu mohly žít, jako doposud a přilétat a odlétat, jak se jim zlíbilo. Minerva se pokusila propustit domácí skřítky, ti to ale odmítali s tím, že Bradavice jsou jejich domov a oni jsou zde naprosto v bezpečí.


Jakmile byli všichni studenti ve svých společenských místnostech, uspořádala Minerva další setkání svých zaměstnanců. Byla odhodlaná odtud v bezpečí dostat jak učitele tak i studenty. "Já zůstávám tady v Bradavicích, takže doufám, že vy ostatní už máte sbaleno a jste připraveni na odchod..." nestihla to ještě ani doříct, když všichni začali mluvit jeden přes druhého, dokud Severus nevykřikl: "Ticho!" podíval se na všechny své kolegy.

"Pokračujte, ředitelko." řekl s malým kývnutím hlavy.
"Děkuji Severusi, jak už jsem řekla, zůstanu zde. Mudlové mají seznam kouzelníků a čarodějek, které budou vyslýchat a tuším, že patřím mezi ně."
Harry promluvil: "Pak bych tu měl zůstat také, jsem na začátku toho seznamu a Ministerstvo bude určitě vědět, že jsem byl včera večer na Grimmauldově náměstí. Vědí, že tam bydlí Ron s Hermionou, ale netuší, kolik toho vědí."
"V tom případě bych zde měl také zůstat." začal mluvit Severus.
"Ne Severusi, jsi zkušený špion, potřebujeme tě venku, kdyby se něco zvrtlo." poukázala Minerva.
Nakonec bylo rozhodnuto, že jediní lidé, kteří zůstávají, budou Harry, Minerva a Pomona. Všichni ostatní měli odjet vlakem společně se studenty. Severus dostal instrukce, aby zašel do Fredova a Georgova obchodu v Příčné ulici, odkud mohl zkontaktovat Rona a Hermionu.
"Bradavický rychlík bude na nádraží v Prasinkách v devět patnáct a bude odjíždět přesně v půl desáté, ujistěte se, že ti z vás, kteří odcházejí a taktéž všichni studenti, jsou ve vlaku." řekla Minerva přísně. Po tomto prohlášení začali všichni opouštět kancelář, Severus odcházel jako poslední. Zadíval se do Harryho zelených očí a na okamžik si myslel, že spatřil touhu v těch smaragdových studánkách. S bodnutím lítosti a přikývnutím se otočil a odešel.


Ráno odjezdu všude vládl neuvěřitelný zmatek, až do té doby, než se každý ze studentů a většina profesorů vyšplhali do čekajících kočárů. Harry, Minerva a Pomona stáli ve dveřích a mávali každému, kdo odjížděl.
"Rubeusi, doufám, že také nasednete do toho vlaku." zavolala ředitelka na Hagrida.
"Obávám se, že ne ředitelko, jsem příliš velký, víte. Ale nebojte se, já už se nějak do Příčné ulice dostanu." a s tím Hagrid vedl procesí, testrály tažených kočárů na nádraží. Tři profesoři nyní stáli opuštěni před kdysi rušnou školou.


Harry procházel prázdnými chodbami hradu, který miloval. Jeho domovem. To ticho bylo až bolestivé, nepřirozené. Nebylo slyšet ani obvyklé skřípání a sténání staré budovy. Skoro, jakoby samotné Bradavice truchlily. Mohli jste doslova cítit nedostatek magie! Už tu nebylo to lehké bzučení ve vzduchu všude kolem. Dokud tu to bzučení bylo, Harry si ho nikdy nevšímal. Podíval se z okna chodby a viděl hory daleko jasněji, než tomu kdy v minulosti bylo, což mohlo znamenat jen jednu věc. Štíty selhávají a Mudlové budou brzy moci vidět, kde Bradavice ve skutečnosti jsou. Vydal se do Velké síně, kde doufal, že se připojí ke svým kolegům profesorům na snídani, ne že by měl chuť jíst, ale život musel jít dál.


Harry přišel na snídani ve stejnou chvíli, když vyčerpaná sova tvrdě přistála na stole, v zobáku svírajíc Denního věštce. Harry ptákovi zaplatil, ale ten místo aby odletěl, jen zůstal sedět na stole. Tak mu aspoň nabídl slaninu, ale sova byla příliš unavená i na jídlo.


Magie a Mudlové
Poslední jednání jsou u konce a bylo rozhodnuto, že mudlovský národ pozná kouzelníky, aby tak mohli žít vedle sebe jako přátelé a sobě rovní. Ministr Warple oznámil, že to bude nové a vzrušující dobrodružství.


Harry s odporem odhodil noviny na stůl, neměl žaludek na to, to dál číst. Soudě podle tohoto článku jim čas definitivně vypršel. Vytáhl z kapsy bezovou hůlku a prohlédl si ji.
Hned po snídani se vydal do sklepení, ne že by si myslel, že by tam Severus mohl zanechat něco důležitého, co by mudlové mohli najít. Prostě jen chtěl naposledy být aspoň v přítomnosti věcí toho muže, ještě před tím obrovským průšvihem. Harry se rozhlédl po třídě, nebylo tam nic, co by mělo nějaký větší význam. Spíše to jen vypadalo, že si Severus právě na chvilku někam odskočil. Na poličkách normálně ležely přísady do lektvarů, kotlíky na lavicích a neopravené eseje na stole. Harry těžce polkl a odešel do svého pokoje.

 

***


Profesor Potter uháněl do své kanceláře v zadní části třídy B. A. a jeho smaragdově zelený hábit vlál za ním. Myslí mu v tuto chvíli kolovaly směšné myšlenky. Až příště Severuse uvidí, musí se ho pak zeptat, jak to dělá, že se jeho hábit při chůzi tak elegantně vznáší nad zemí, i když, kdo ví, kdy to bude. Ukryl svou bezovou hůlku na tajné místo, o kterém věděl jen on a Severus. Mudlové by narazili pouze na rozbité dveře. Podíval se z okna a uviděl skupinku mužů, přicházející po cestě. Pokusil se vyčarovat patrona, aby varoval Minervu, že mudlové už vstoupili na Bradavické pozemky, ale jediné co se mu podařilo vykouzlit, byl pruh stříbrného dýmu.

Jakmile byla jeho bezová hůlka v bezpečí, vzal si náhradní trnkovou, která mu ležela na stole. Rychle se ještě rozhlédl po své kanceláři, aby se ujistil, že na nic důležitého nezapomněl. V místnosti nastalo hrobové ticho, které jakoby se zdálo, nenarušovalo, ani obvyklé tik, tik, tik jeho oblíbených hodin. Opustil místnost s trnkovou hůlkou v kapse a rychle za sebou zavřel dveře.


Harry utíkal zpátky do Velké síně, kde se setkal s Minervou. Byl znepokojen tím, že věděl, kam ostatní odešli a mudlové by se to z něj mohli pokusit dostat, i když by raději zemřel, než aby prozradil své přátele. Madame Pomfreyová měla odejít ke své sestře do Francie a Filius Kratiknot se bude skrývat u Gringottových, protože Merlin ví, co by s ním mudlové udělali, až by zjistili, že to je poloviční skřet. Severus odešel do Fredova a Georgova obchodu v Příčné ulici. Přes všechny protesty, ale věděl, že dělá správnou věc. Přestože Minerva bydlela s Pomonou, Pomona rovnou odmítla opustit svou nejlepší přítelkyni a Harry zůstal, protože byl na začátku seznamu Mudly hledaných kouzelníků a zjistil, že když se nechá chytit, bude méně pravděpodobné, že budou hledat i jeho přátele.


Pomona ve svých sklenících dělala ještě poslední kontrolu, a ujišťovala se, že jsou všechny její nebezpečné rostliny bezpečně zlikvidovány. Když vzhlédla, všimla si šesti postav v dálce, právě vstupujících do hlavní brány. Odešla ze skleníku a běžela do Velké síně a panicky křičela: „Štíty padly, mudlové přicházejí.“


Šest mudlovských mužů vtrhlo do Velké síně. Dva muži shodili Harryho na zem, jeden z nich ho udeřil do čelisti a do žaludku zatímco mu ten druhý prohledával kapsy, aby mu sebral jeho trnkovou hůlku a kolem krku ho začal škrtit kouzlem vytvořený obojek.
“Bylo to skutečně nutné?“ zeptala se Minerva povýšeně.
“Sklapni, čarodějko!“ reakce dalšího muže ji udeřila tvrdě do obličeje. I ona byla hledaná. Vzali jí tedy její náhradní hůlku a nasadili podobný obojek, jako Harrymu. Pomonu potkal stejný osud zbytečného násilí a trapné hledání, když ji mudlovští muži s velkým potěšením osahávali, jak jen mohli. Jakmile byli mudlové přesvědčeni, že čarodějnice a čaroděj nemají více zbraní, svázali jim ruce za zády pomocí plastových kabelových pásků. Čarodějky byly vyvedeny ven, kde na ně čekalo nákladní auto, zatímco Harryho vytáhli a hodili na podlahu náklaďáku.
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pokračování

(CorCaroli, 16. 9. 2012 19:39)

Kdy se můžeme těšit?

hp

(em, 11. 3. 2012 1:59)

Těším se na další.

Horror

(Widlicka, 6. 12. 2011 0:12)

Začíná to mát pěkné hororové prvky. Jsem zvědavá, jak se z toho Herry vylíže

:-)

(bacil, 6. 11. 2011 20:43)

Tak tohle nedopadne dobře.
Jsem hrůzou bez sebe co bude dál.

jupiiii

(kenta, 6. 11. 2011 16:27)

hmmm, doufam, ze se jim harry pomsti! jinak tesim se nadsene na dalsi kapitolu