Jdi na obsah Jdi na menu
 


2. The next three years

4. 8. 2011

2.

 

 Tři přátelé se přestěhovali na Grimmauldovo náměstí a začali s uklízením. Bezpochyby nejtěžší částí bylo odstranění Moodyho zaklínadla; nemohli by mít návštěvu, aniž by se návštěvníci nesetkali s Brumbálovým duchem pokaždé, když by vešli do domu. Dalším problémem byl portrét staré paní Blackové. Harry by musel s portrétem odstranit i celou zeď, což nepřicházelo v úvahu, protože zeď podpírala další poschodí. Takže paní Blacková musela zůstat a tak se s ní Harry rozhodl v klidu promluvit: „Když budete nadávat na osoby žijící v tomto domě, nebo na případnou návštěvu, vezmu na vás ředidlo, je vám to jasné.“  Portrét se na něj zamračil, ale mlčel.

Tři týdny po vyčištění a vymalování vypadal dům fantasticky a pomalu začínal vypadat, jako domov. Předsíň už nebyla nadále ponurá, byla vymalována krémovou barvou a dveře se zábradlím měly lesklý bílý nátěr. Mosazné svícny byly vyleštěné tak, že téměř zářily a dlaždice byly vydrhnuty, takže byl konečně vidět vzor, jenž byl skryt pod nánosy letité špíny.

 Někdo zaklepal na dveře, jejich první skutečná návštěva! Ušmudlaný, ale nadšený Harry vyskočil z podlahy v kuchyni, kterou právě drhnul a zamířil k domovním dveřím. Otevřel je a odhalil tak dvě naprosto stejně se šklebící tváře Freda a George. Mezi nimi stála Ginny snažící se vypadat cudně ve své halence s hlubokým výstřihem, který téměř hraničil s nemravností a džínech, které těsně obepínaly každou křivku. Harry otevřel dveře dokořán, aby mohli vstoupit, přičemž se o něj Ginny lehce otřela, když procházela kolem něj.

Ginny a dvojčata dostali celkovou prohlídku domu a po obědě dvojčata odešla, zanechávajíc zde Ginny na několik dní, aby mohla pomoci s rekonstrukcí, ale ona měla úplně jiné plány. Nepřinesla si s sebou žádné pracovní oblečení, místo toho si vzala nejvíce sexy oblečení, které doma měla a byla odhodlána dostat kluka svých snů za každou cenu! Využila každé příležitosti, jen aby mohla trávit čas s Harrym a mít ho jen pro sebe, samotného v těch nejtemnějších koutech až do jednoho rána, kdy si myslela, že Ron s Hermionou ještě spí. Harry byl sám v kuchyni, kde dělal snídani. Zezadu ho objala a jednou rukou začala přejíždět po jeho mužství. Harry se okamžitě vyvlíkl z jejího objetí a ustoupil od ní.

“Už dost, Ginny! Nemám zájem!“ odsekl.

Ustoupila o krok zpět a vypnula hruď.

„Jak se nemůžeš zajímat o tohle?“  mávla rukou a měla na sobě jen koženou mini sukni a upnutý korzet.

“Vypadáš jako coura.“ Odfrkl si Harry.

“Jak můžeš něco takového říct, myslela jsem, že mě miluješ.“ vzlykala.

“To ano, ale miluji tě jako sestru a to je vše.“ Řekl smutně.

“Ale co my?“ naříkala.

“Není žádné my a nikdy ani nebude, musíš to akceptovat a jít dál.“ Harry začal ztrácet trpělivost.

“Můžeme být my, miluji tě Harry a ty se mě můžeš naučit milovat, můžeme na tom začít pracovat.“ Vykřikla.

„Ne, nemůžeme.“

“To neříkej, samozřejmě, že můžeme.“ Zavrčela.

“Ne Ginny to nemůžeme, protože jsem gay!“ jakmile to řekl, cítil, jak mu z ramen sklouzlo obrovské závaží, nastalo ohromené ticho a ani on ani Ginny neslyšeli Rona a Hermionu, kteří během jejich hádky sešli po schodech dolů do kuchyně, Ron stál ve dveřích s otevřenou pusou a Hermiona s úsměvem na tváři, Ginny se otočila a vyběhla z kuchyně do svého pokoje následována Hermionou. Harry se ztěžka posadil na jednu z kuchyňských židlí a Ron se posadil vedle něj, přátelsky poplácal Harryho po ruce, ale pak si to rozmyslel a ruku odtáhl.

“No, dopadlo to dobře.“ Povzdechl si Harry.

“Jo, taky si myslím.“ Zasmál se Ron. „Jsi doopravdy gay anebo jsi to řekl jen proto, aby ti Ginny dala pokoj?“

“Ne Rone, jsem skutečně gay, proč, vadí ti to?“

“Ne, ne kámo jen jsem se zamyslel.“

Zbytek dne už probíhal mírumilovně a po Hermionině dlouhé diskusi s Ginny si zrzka konečně uvědomila, že ona a Harry nikdy nebudou moci být spolu a že se bude muset pokusit milovat Harryho pouze jako bratra, koneckonců je to lepší, než že by ho ztratila úplně.

Další návštěvník domu byl Remus, který měl vzrušující novinky. Prý ho vzali zpátky jako učitele Obrany proti černé magii, ale pouze po dobu tří let, během kterých by si měl vydělat dostatek peněz na to, aby pak mohl odejít a strávit zbytek svého času s Teddym, se synem jeho a Tonksové. Remus stále ještě truchlil pro svou ženu, která zemřela v bitvě o Bradavice, ale aspoň měl ještě Teddyho.

Léto se začalo až příliš rychle chýlit ke konci a to byl čas pro tři přátele, kteří skutečně dospěli a pustili se do jejich vysněného povolání. Následující tři roky se zdály jako v mlze, Ronovi se dařilo v jeho Bystrozorském tréninku samozřejmě s Harryho a Hermioninou pomocí, Harry ho učil několik obranných technik a naopak Hermiona pomáhala oběma chlapcům s písemnými pracemi.

Hermiona byla povýšena na vedoucí v oblasti výzkumu na Ministerstvu a tak byla schopna přispívat na náklady na domácnost a ještě si něco nechat stranou na horší časy. Pro Harryho nebyly peníze žádný problém, měl dost peněz po rodičích i z dědictví po Siriusovi.

Harryho rozvrh byl neúprosný, tři dny byl na kouzelnické střední škole v Londýně, kde zlepšoval své znalosti z oblasti Obrany proti černé magii, první úrovně Kouzlených formulí a Přeměňování. Kromě pomoci s dokonalým ovládnutím obranných kouzel, někdy musel zaskočit za učitele Kouzelných formulí nebo Přeměňování. Mohl tyto předměty učit, protože věděl, o čem mluvil. Další dva dny byl zaučován Remusem v Bradavicích, jako jeho asistent. Zatímco byl Harry na střední, našel si zde svou spřízněnou duši, které byl ochoten dát srdce a ztratit s ní své panictví. Bohužel jeho přítel ve druhém ročníku zemřel při podivné lektvarové nehodě a jediná věc, která ho Harrymu připomínala, byla zlatá náušnice, kterou nikdy nesundával.

Den promoce přišel až příliš brzy. Harry byl tak nervózní, že by se bez Ronovy pomoci nedokázal ani obléknout. Ale Ron se mu nesmál, protože si ještě živě vybavoval, jak byl sám nervózní na své promoci před týdnem. Harry byl oblečen do pohodlné těžké bavlněné promoční róby barvy námořnické modři, která se docela dost podobala Ronovu bystrozorskému oděvu. Jeho husté černé havraní vlasy mu spadaly do půli zad, kde byly svázány do culíku stuhou stejné barvy, jako jeho róba.

Obřad proběhl poměrně rychle, každý absolvent předstoupil a přijal svůj diplom. Když přišla řada na Harryho, přistoupil k pódiu a dostal tři diplomy. Jeden z Kouzlených formulí třetího stupně a jeden z Přeměňování druhého stupně. Pracoval opravdu tvrdě a jeho výsledky byly tak vysoké, že tyto dva diplomy musely být trochu poupraveny a nakonec třetí, po kterém skutečně toužil, jeho ohodnocení z Obrany proti černé magii.

Poté co všichni jeho přátelé obdrželi své diplomy, se kolem Harryho seskupili Weasleyovi, kteří vystupovali jako Harryho rodina. Přátelsky ho plácali po zádech a blahopřáli mu.

“Gratuluji, pane Pottere.“ Ozval se za ním hlas se skotským přízvukem. Harry se otočil a naproti němu nestál nikdo jiný, než Minerva McGonagallová, hrdá ředitelka Bradavické školy.

„Oh, nebo spíše, profesore Pottere.“ Harry se usmál, i když se mu oslovení profesore zdálo trochu zvláštní, byl na sebe hrdý a věděl, že si na toto oslovení bude muset začít zvykat.

„Je mi potěšením Vám nabídnout místo profesora Obrany proti černé magii v Bradavické škole čar a kouzel. Pokoušeli jsme se někoho najít a byla bych ráda, kdybyste na to místo nastoupil vy, dřív, než to udělá někdo jiný.“ Minerva s očekáváním stála naproti Harrymu a čekala na odpověď. Harry na ni, ale jen zíral s otevřenou pusou neschopen slova. Minerva se k němu trochu naklonila a zašeptala mu do ucha: „Měl byste zavřít ústa, Harry. Víte, kdy odjíždí Bradavický expres?“ Harry zavřel pusu a rychle kýval hlavou.

„Bylo to ano na vlak, nebo ano na mou nabídku?“ dobírala si ho.

“Er. A-ano prosím já er… rád bych učil v Bradavicích oh… er… děkuji.“ Koktal Harry a srdce se mu rozbušilo. Vracel se domů a bude dělat to, co miluje, život prostě nemůže být lepší.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

;-)

(uja, 9. 8. 2011 21:41)

Zacina to zajimave, jsem zvedava na pokracovani

:-D

(bacil, 8. 8. 2011 8:21)

Jééé super kapča. Tak to jsem teď zvědavá na další kapitolu.

Hurá Bradavice!

(grid, 5. 8. 2011 22:01)

och! Tak tu máme skvelú ponuku a Harryho osud sa môže začať napľňať.

ooOoo

(Nade, 5. 8. 2011 17:08)

Jsem ráda, že ses nenechala odradit a pokračuješ. Příběh má své mouchy, pravda, ale určitě tady budu, abych tě ve tvém úsilí podpořila.
A navíc mě zajímá zápletka příběhu. :-)
PS: Já jsem ve své povídce obraz pí. Blackové podpálila. Ani ve snu by mě nenapadlo jí vyhrožovat ředidlem. XD

:)

(Peťa, 5. 8. 2011 16:29)

No zatím to začíná docela zajímavě, už se moc moc těším na další kapitolu - doufám, že už tam bude i Severus :) Doufám, že bude brzo.

:-)

(Mája, 4. 8. 2011 22:38)

Děkuji za další kapitolku. Myslím, že ta škola, kterou Harry studuje by měla být vysoká, nebo alespoň vyšší střední, protože Bradavice jsou střední školou. Trochu mě mrzí, že Harryho známost na škole byla zmíněna jen tak letmo. Povídka je opravdu dost jednoduchá a postavy jsou dost podivné, ale počkám si na další vývoj.

 

 

Portrét


Archiv

Kalendář
<< prosinec / 2021 >>